Kosova U19 gjunjëzon Maqedoninë e Veriut

Volejboll

Kosova U19 gjunjëzon Maqedoninë e Veriut

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 16:36
Kosova U19 gjunjëzon Maqedoninë e Veriut

Kosova U19 mposht pastër Maqedoninë e Veriut dhe siguron pozitën e gjashtë në Kampionatin Ballkanik!

Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka treguar paraqitje brilante në përballjen për një pozitë më lartë, pozitën e gjashtë.

Sot kundër Maqedonisë së Veriut, vajzat 'Dardane' shkëlqyen, derisa ngriten në pozitën e gjashtë të Kampionatit Ballkanik, i cili po mbahet në Mioveni të Rumanisë.

'Dardanet' triumfuan me rezultat të pastër, 3-0 (25-21, 25-22, 25-15) në një paraqitje inspiruese.

Kosova tash lufton për pozitën e pestë në ndeshjen kundër Bullgarisë, të dielën, me fillim nga ora 10:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat