Dyshja e Kosovës pësojnë humbje

Volejboll

Dyshja e Kosovës pësojnë humbje

Më: 1 shtator 2022 Në ora: 15:48
Dyshja e Kosovës pësojnë humbje

Kosova U18, femrat, zhvillon ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian në Beach Volley!

Kombëtarja U18 e Kosovës, femrat, ka zhvilluar sot ndeshjen e parë në kuadër të Kampionatit Evropian të volejbollit në rërë, i cili po zhvillohet në Lutraki të Greqisë.

Dyshja Megi Bislimi/Rrezelindë Thaçi u mposht nga çifti rumun Miu/Keresztesi në përballjen e parë, me rezultat 2:0 (21:6, 21: 4).

Ndeshjen e radhës "Dardanet" e zhvillojnë kundër rivaleve ukrainase Nitsenko/Sheremetieva, sot, me fillim nga ora 15:20.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat