Kosova U18 me ndeshjen kundër Greqisë mbyll fazën e grupeve

Volejboll

Kosova U18 me ndeshjen kundër Greqisë mbyll fazën e grupeve

Më: 3 shtator 2022 Në ora: 11:47
Kosova U18

Kosova U18, femrat, me ndeshjen kundër Greqisë mbyll fazën e grupeve në Kampionatin Evropian të volejbollit në rërë!

Ekipet kosovare U18, femra, i ka dhënë fund një eksperienceje të rëndësishme në fazën e grupeve të Kampionatit Evropian të volejbollit në rërë, i cili po zhvillohet në Lutraki të Greqisë.

Ekipi i femrave, i përbërë nga dyshja, Megi Bislimi/Rrezelindë Thaqi, tregoi paraqitje solide në ndeshjen e tretë kundër çiftit grek Kateri/kontakioti, pavarësisht disfatës 2-0 në sete.

Vashat kosovare, të drejtuara nga trajneri Lorik Ilazi, dy takimet tjera në kuadër të Grupit B, patën punë të vështirë kundër rivalëve shumë të fortë si Ukraina dhe Rumania, nga të cilat pësuan disfata me rezultate identike (2-0).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat