Kosova i jep fund aventurës në Kampionatin Evropian

Volejboll

Kosova i jep fund aventurës në Kampionatin Evropian

Më: 3 shtator 2022 Në ora: 22:27
Kosova i jep fund aventurës në Kampionatin Evropian

Kosova U18, femra dhe meshkuj, me ndeshjet e sotme i jep fund aventurës në Kampionatin Evropian të Beach Volley!

Ekipet përfaqësuese të Kosovës U18, kanë zhvilluar sot, 3 shtator, ndeshjet e fundit në kuadër të Kampionatit Evropian të volejbollit në rërë, i cili po zhvillohet në Lutraki të Greqisë.

Ekipi i meshkujve, i përbërë nga dyshja Erit Bajrami/Gani Rexhepi dhe i drejtuar nga trajneri Fatlum Hajrizi, u mposht 2-0 në sete nga rivali i fortë, Anglia, në duelin për vendin e 25-të.

Në anën tjetër, dyshja jonë në konkurrencën e femrave, Megi Bislimi/Rrezelindë Thaqi, nën drejtimin e trajnerit Lorik Ilazi, u mposht nga Izraeli po ashtu me rezultat 2-0 në sete për të njëjtën pozitë.

Kështu, Kosova U18 kthehet nga Greqia me një eksperiencë të re nga e cila mund të ndërtojë në të ardhmen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat