Kosova U20 zhvillon sot ndeshje miqësore kundër Maqedonisë së Veriut

Volejboll

Kosova U20 zhvillon sot ndeshje miqësore kundër Maqedonisë së Veriut

Më: 4 shtator 2022 Në ora: 12:46
Kosova U20

Kosova U20 zhvillon sot ndeshje miqësore kundër Maqedonisë së Veriut!

Kombëtarja U20 e Kosovës, meshkujt, e udhëhequr nga trajneri Blendi Haxhikadrija, sot, 4 shtator, do të zhvillojë një ndeshje miqësore para Kampionatit Ballkanik, kundër Maqedonisë së Veriut me fillim nga ora 17:00, në Gjakovë.

Kjo përballje do të jetë e nevojshme për të kuptuar më shumë nga forma dhe gjendja fizike e teknike e ekipit, para sfidës së vërtetë në Kampionatin Ballkanik, i cili zhvillohet mes datave 6-10 shtator, në Shqipëri.

Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK) falenderon sponsorin zyrtar të Kombëtares U20 të Kosovës, 'Hazrolli Group', me pronar Burim Hazrollin, për mbështetjen dhe ndihmesën materiale me veshëmbathje për kontigjentin e volejbollistëve dhe stafin teknik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat