Shqipëria demolon Kosovën

Volejboll

Shqipëria demolon Kosovën

Më: 7 shtator 2022 Në ora: 11:46
Shqipëria demolon Kosovën

Shqipëria demolon Kosovën! Një humbje e thellë që disi mundohet ta arsyetojë FVK.

"Kosova U20 zhvillon ndeshjen e parë në Kampionatin Ballkanik, kundër Shqipërisë

Kombëtarja e Kosovës U20 në volejboll, ka luajtur ndeshjen e parë në kuadër të Kampionatit Ballkanik, të vlefshëm për këtë grupmoshë, i cili po zhvillohet në Shqipëri.

"Dardanët", e udhëhequr nga trajneri Blendi Haxhikadrija, luajtën pikërisht kundër nikoqirit, Shqipërisë.

Ishte ndeshje të cilën e fitoi Shqipëria me rezultat 3-0 (25:22, 25:15, 25:15), derisa pati shkëndija inspiruese në disa momente edhe nga djelmoshat kosovarë.

Kosova tregoi paraqitje solide në setin e parë, siç nënvizohet edhe nga rezultati i ngushtë, por në setet pasuese nikoqirët ishin më efikas.

Ndeshjen e radhës, në kuadër të Grupit A të këtij Ballkaniku, Kosova e zhvillon nesër - e mërkurë - kundër Turqisë, me fillim nga ora 20:00", shkruan në faqen e FVK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat