Kosova U20 fiton ndaj Maqedonisë

Volejboll

Kosova U20 fiton ndaj Maqedonisë

Më: 9 shtator 2022 Në ora: 19:12
Kosova U20 fiton ndaj Maqedonisë

Kombëtarja e Kosovës U20 në konkurencen e meshkujve e ka mbyllur me fitore pjesëmarrjen në Kampionatin Ballkanik.

Në ndeshjen për vendin e pestë 'Dardanët' kanë arritur të mposhtin Maqedoninë e Veriut në një ndeshje mjaft interesante.

Pas disavantazhit prej 0:2 në sete, Kosova ka arritur të rikthehet duke e fituar ndeshjen me rezultat 3:2 në sete.

Federata e Volejbollit e Kosovës uron lojtarët dhe stafin e trajnerëve për këtë fitore të arritu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat