Skenderaj triumfon ndaj prishtinasve

Volejboll

Skenderaj triumfon ndaj prishtinasve

Më: 19 nëntor 2022 Në ora: 11:22
Skenderaj triumfon ndaj prishtinasve

Skenderaj ka mposhtur M-Technologie nga Prishtina në ndeshjen e vlefshme për xhiron e nëntë të Superligës A, femrat, të premten mbrëma.

Ndeshja hapëse e kësaj jave në Skenderaj dhuroi spektakël volejbolli, me të dy skuadrat që luftuan fuqishëm për fitore, por eventualisht Skenderaj arriti të triumfonte me rezultat 3-2 (22-25, 25-12, 25-16, 23-25, 15-3).

Pas kësaj fitoreje, Skenderaj grumbullon 23 pikë në pozitën e dytë, një më pak se liderja, Drita, e cila ka një ndeshje më pak të luajtur.

Në anën tjetër, M-Technologie grumbullon 10 pikë dhe mbetet në pozitën e katërt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat