Tirana e fortë

Volejboll

Tirana e fortë

Më: 20 nëntor 2022 Në ora: 12:19
Tirana e fortë

Janë mbyllur ndeshjet e ditës së parë të Kupës së Shqipërisë në volejboll për meshkuj e femra. Në këtë turne, marrin pjesë 8 skuadrat e Superligës, të ndara në dy grupe.

Te meshkujt, në Grupin A, Tirana fitoi 3-0 ndaj Elbasanit (25-18, 25-16, 25-14), duke marrë menjëherë kreun e renditjes. Ndërsa në Grupin B, ekipi i Erzenit fitoi 3-0 ndaj Teutës në derbin durrsak (25-19, 25-15, 25-13). Shijakasit ndajnë kreun bashkë me Partizanin.

Te femrat, janë luajtur dy ndeshjet e Grupit B. Skuadra kampione e Skënderbeut fitoi me lehtësi 3-0 ndaj Teutës (25-7, 25-13, 25-19). Fiton edhe Tirana, që në kryeqytet mposhti 3-1 Lushnjën me përmbysje (23-25, 25-19, 25-18, 25-13).

Femra-Grupi A (dita e parë)

Partizani – Korabi, 3-0

Vllaznia – Barleti Volley, 3-1

Renditja: Partizani 3 pikë, Vllaznia 3 pikë, Barleti Volley 0 pikë, Korabi 0 pikë.

Femra-Grupi B (dita e parë)

Skënderbeu – Teuta, 3-0

Tirana – Lushnja, 3-1

Renditja: Skënderbeu 3 pikë, Tirana 3 pikë, Lushnja 0 pikë, Teuta 0 pikë.

Meshkuj-Grupi A (dita e parë)

Vllaznia – Skënderbeu, 3-2

Tirana – Elbasani, 3-0

Renditja: Tirana 3 pikë, Vllaznia 2 pikë, Skënderbeu 1 pikë, Elbasani 0 pikë.

Meshkuj-Grupi B (dita e parë)

Partizani – Studenti, 3-1

Erzeni – Teuta, 3-0

Renditja: Partizani 3 pikë, Erzeni 3 pikë, Studenti 0 pikë, Teuta 0 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat