Fer Volley synon të befasojë

Volejboll

Fer Volley synon të befasojë

Më: 25 nëntor 2022 Në ora: 13:34
Fer Volley synon të befasojë

Një tjetër klub pjesëmarrës në Kupën e Pavarësisë këtë vit është Klubi i Fer Volley.

Fer Volley u themelua ne vitin 2019. Si fillim merr pjese në ligën e parë ku arrin ta fitojë e më pas ngjit shkallët për në Superligen B ku me nje organizim shume te mirë shpallet kampion i këtj kompeticioni.

Në vitin 2021 Fer Volley merr pjese ne nivelin me te larte te volejbollit Kosovar ne Superligen A ku dhe arrin të fitoje Kupën e Federates. I pozicionuar ne vendin e dyte ne kampionat FER VOLLEY shpallet Nenkampion i Kosovës.

Në vazhdën e arritjeve shumë të mira Fer Volley siguron dhe vendin e dytë në Kupen e Kosovës duke mbyllur një sezon tepër te sukseshem per ekipin nga Ferizaj te krijuar vetëm 3 vite me parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat