Skënderbeu mposht kampionen e Kosovës

Volejboll

Skënderbeu mposht kampionen e Kosovës

Më: 25 nëntor 2022 Në ora: 19:33
Skënderbeu mposht kampionen e Kosovës

Kampioni i Kosovës, Drita e Gjilani, eliminohet nga Kupa e Pavarësisë.

Ekipi i Skënderbeut të Korçës (femrat) është finalisti i parë i Kupës Pavarësia 2022 duke mundur në gjysmëfinale me rezultatin 3:0 ekipin e Dritës.

Kjo ndeshje plot emocion dhe rivalitet nga të dyja ekipet çeli siparin e turneut "Kupa Pavarësia 2022" e organizuar nga Federata Shqiptare e Volejbollit (FSHV) në bashkëpunim me Federatën e Volejbollit të Kosovës (FVK) në kuadër të 110 Vjetorit të Pavarësisë.

Pas pak, në ambjentet e Palestrës së Lojërave në Farkë pritet të fillojë gjysmëfinalja e dytë e femrave midis ekipit të Partizanit dhe ekipit të Fer Volley.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat