Finalet e Kupës së Pavarësisë

Volejboll

Finalet e Kupës së Pavarësisë

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 12:16
Finalet e Kupës së Pavarësisë

Tirana dhe Partizani janë dy skuadrat finaliste të Kupës së Pavarësisë në volejboll për meshkuj, të kualifikuara mbrëmjen e sotme pas ndeshjeve gjysmëfinale, të luajtura në Farkë. Në këtë event marrin pjesë dy ekipe nga Shqipëria e dy nga Kosova.

Tirana, në gjysmëfinalen e parë, mundi 3-0 kosovarët e Luboteni (25-16, 26-24, 25-17), një ndeshje e komanduar nga bardheblutë. Miqtë nga Kosova dueluan vetëm në setin e dytë, shumë pak për të shpresuar të fitojnë.

Disi më e bukur gjysmëfinalja tjetër, ku Partizani fitoi 3-0 ndaj Pejës (25-22, 25-21, 25-20). Një sfidë e ekuilibruar në shumicën e kohës, me kosovarët që rivalizuan disi, por pa mundur të mposhtin Partizanin, më i saktë dhe i kujdesshëm në pikët e fundit në cdo set.

Kupa e Pavarësisë-Meshkuj

Tirana – Luboteni, 3-0

Peja – Partizani, 0-3

Finale

Tirana – Partizani, 27 nëntor

Kupa e Pavarësisë-Femra

Drita – Skënderbeu, 0-3

Partizani – Fer Volej, 3-0

Finale

Partizani – Skënderbeu, 27 nëntor

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat