Gjinovci nderohet me mirënjohje nga FSHV

Volejboll

Gjinovci nderohet me mirënjohje nga FSHV

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 13:38
Gjinovci nderohet me mirënjohje nga FSHV

Për nder të 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, Federata Shqiptare e Volejbollit (FSHV) në bashkëpunim me Federatën e Volejbollit të Kosovës (FVK) organizuan turneun e përbashkët, Kupa "Pavarësia".

Përgjatë tri ditëve, nga e premtja deri të dielën, nga katër ekipe nga dy vendet (në të dy konkurrencat), garuan për titullin e turneut vëllazëror mes Kosovës dhe Shqipërisë, në palestrën "Farkë" të Tiranës.

Gara u përcoll me një organizim brilant nga FSHV, nën atmosferën e dhjetëra sportadashësve të cilët përcollën nga afër ndeshjet interesante mes ekipeve të dy vendeve.

Presidenti i FVK-së, Bahri Gjinovci përgëzoi numrin 1 të FSHV, z. Erli Pëllumbin për organizimin e garës, derisa të dy diskutuan për mbarëvajtjen e bashkëpunimeve mes dy federatave edhe në të ardhmen.

Pëllumbi dhe institucioni që ai drejton nderuan presidentin Gjinovci me mirënjohje bashkëpunimi për kontributin e dhënë në forcimin e marrëdhënieve midis dy federatave dhe në zhvillimin e volejbollit mbarë kombëtar, pas finales së meshkujve.

Ekipet pjesmarrëse nga Kosova ishin Drita, Fer Volley, Peja, Luboteni, ndërsa nga Shqipëria morën pjesë Skënderbeu, Partizani, Tirana dhe Partizani meshkujt.

Në konkurrencën e femrave Partizani triumfoi, pasi mposhti në finale Tiranën, ndërsa te meshkujt trofeu i takoi Partizanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat