Drita mbyll stinorin vjeshtor si lidere në tabelë

Volejboll

Drita mbyll stinorin vjeshtor si lidere në tabelë

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 13:40
Drita mbyll stinorin vjeshtor si lidere në tabelë

Drita e ka mbyllur stinorin vjeshtor me bilanc perfekt të fitoreve, derisa ka regjistruar dhjetë sosh nga dhjetë takime të luajtura, dhe tash kryeson me 29 pikë.

Me pesë pikë më pak në pozitën e dytë renditet Skenderaj, ndërsa Fer Volley grumbullon 16 pikë në pozitën e tretë.

M-Technologie me 12 pikë, Fushë Kosova me 9 dhe Feronikeli pa pikë, mbyllin renditjen.

Image

Ishte një stinor që u përcoll me ndeshje tejet interesante dhe kompetitivitet solid e sportiv me ekipeve të përfshira, ndërkohë pritet garë edhe më e fortë në pjesën tjetër të kampionatit.

Gjeni të paraqitura grafikisht rezultatet nga xhiroja e dhjetë dhe renditjen përfundimtare të këtij stinori.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat