Edhe një humbje e Kosovës

Volejboll

Edhe një humbje e Kosovës

Më: 19 janar 2023 Në ora: 15:54
Kosova

Kosova U17 mposhtet nga favoriti i turneut, Bullgaria

Kombëtarja e Kosovës U17, femrat, është mposhtur nga rivali i vështirë, Bullgaria, me rezultat 0-3  ((19:25; 20:25; 14:25),  në kuadër të ndeshjes së dytë kualifikuese të Kampionatit Evropian të kësaj grupmoshe që po mbahet në Ankara të Turqisë.

Vashat e drejtuara nga trajneri Donald Suxho u munduan të zbatonin këshillat nga përgatitjet pas takimit të parë, por eventualisht u desh të pajtohen me disfatën nga një kundërshtar që është favorit për ta fituar krejt turneun.

Sidoqoftë, përkundër humbjes. Kosova pati një paraqitje dinjitoze.

Ndeshjen e tretë dhe të fundit në këto kualifikuese, Kosova e zhvillon nesër, e premte, kundër Moldavisë me fillim nga ora 18:00, sipas kohës tonë lokale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat