Peja mposht Skenderbeun

Volejboll

Peja mposht Skenderbeun

Më: 25 janar 2023 Në ora: 22:27
Peja

Peja ka mposhtur Skenderbeun, në përballjen e vlefshme për xhiron e pestë të Ligës "Gjergj Kastrioti", të mërkurën mbrëma.

Pejanët ishin superiorë që nga fillimi i ndeshjes, duke dominuar kundërshtarin falë organizimit të mirë dhe koordinimit impresiv.

Setin e parë Peja e fitoi me rezultat 25-17, të dytin 25-18, ndërsa të tretin 25-16.

Ndeshjen e radhës në kuadër të ligës "Gjergj Kastrioti", Peja e zhvillon kundër Erzenit më 28 janar, ndërsa Skenderbeu më 29 janar luan kundër Tiranës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat