Drita është Dritë

Volejboll

Drita është Dritë

Më: 18 mars 2023 Në ora: 22:14
KVF Drita

Drita ka mposhtur M-Technologien, të shtunën mbrëma, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 16 në Superligën A, femrat.

Ekipi gjilanas fitoi me rezultat 0:3 (20:25, 19:25, 8:25), si mysafir i rivaleve nga Prishtina, në një fitore të pastër që i ndihmon të shtojë diferencën në krye të tabelës.

Kryqytetaset rezistencën më të fortë e treguan në setin e parë, por e gjetën të pamundur në vazhdim të evitonin disfatën nga kampionia në fuqi e Superligës A.

Pas kësaj fitoreje, Drita grumbullon 45 pikë dhe zë pozitën e parë, me dhjetë pikë më shumë se Skenderaj në pozitën e dytë, por vashat e trajnerit Ylli Kadriu kanë një ndeshje më pak të luajtur.

Në anën tjetër, M-Technologie mbetet në kuotën e 18 pikëve në vendin e katërt.

Statistikat e Dritës:

Venera Kadriu: 15 pikë, 12 të fituara nga 24 sulme me 50%,, 2 bllokime e 1 shërbim, 12 pranime me 92% dhe 5 pikë të humbura.

Loresa Avdyli: 13 pikë, 10 të fituara nga 19 sulme me 53%, 2 shërbime, 1 bllok dhe 1 pikë të humbura.

Megi Bislimi: 11 pikë 10 të fituara nga 21 sulme me 48%, 1 shërbim, 18 pranime me 61% dhe 6 pikë të humbura.

Aquinci Stambler: 8 pikë, 5 të fituara nga 10 sulme me 50%, 3 shërbime dhe 1 pikë të humbura.

Vesa Shabani: 7 pikë, 6 të fituara nga 18 sulme me 33%, 1 bllok dhe 6 pikë të humbura.

Melek Erbuga: 3 pikë, 3 të fituara nga 6 sulme me 50% dhe 2 pikë të humbura.

Rrezelinda Thaçi: 2 pikë, 2 të fituara nga 2 sulme me 100%, pikë të humbura nuk ka.

Xhudjena Kruti: 1 pikë, 1 tê fituara nga 1 sulm me 100%, 2 pranim me 100%, pikë të humbura nuk ka.

Adelajda Prenga, 8 pranime me 75% dhe pikê të humbura nuk ka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat