KV Suti Sport siguron gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës!

Volejboll

KV Suti Sport siguron gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës!

Më: 21 mars 2023 Në ora: 22:27
KV Suti Sport

KV Suti Sport siguron gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës!

Suti Sport ka prekur gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës, femrat, në volejboll, pas fitores kundër Feronikelit, të martën mbrëma.

Ekipi nga Superliga B triumfoi me rezultat 3-0 (25-16, 25-14, 25-13), në një fitore të pastër të palestrën "Suti Sport".

Ishte një ndeshje e dominuar nga vashat nikoqire, ndërsa në gjysmëfinale kjo skuadër do të ndeshet me fituesin e përballjes mes Fer Volleyt dhe Fushë Kosovës, e cila luhet të mërkurën me fillim nga ora 20:00.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat