Në hapje Drita - Peja dhe Kastrioti - Skenderaj

Volejboll

Në hapje Drita - Peja dhe Kastrioti - Skenderaj

Më: 13 shtator 2023 Në ora: 01:05
Shorti - meshkujt

Është publikuar shorti i Superligës A dhe rangjeve tjera garuese në volejbollin e Kosovës, për edicionin 2023/24.

Edicioni i ri do të fillojë në fundjavën e fundit të shtatorit, respektivisht të dielën e parë të tetorit.

Më 30 shtator - 1 tetor 2023, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së parë në të dyja konkurencat.

Image

Femrat

Te djemtë, veçohet derbi Drita - Peja, ndërsa ndeshjet tjera të javës së parë janë GE Theranda - Skenderbeu dhe Ulpiana - Ferizaj.

Në Superligën A të vajzave, kryendeshja e javës së parë do të jetë Fer Volley - Drita, ndërsa në ndeshjet tjera takohen Kastrioti - Skenderaj dhe Fushë Kosova - Prishtina 75.

Poashtu është tërhequr edhe shorti për Superligën B dhe Ligën e Parë te djemtë dhe vajzat.

Federata e Volejbollit e Kosovës (FVK) u uron

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat