Nesër 5 takime te femrat dhe meshkujt

Volejboll

Nesër 5 takime te femrat dhe meshkujt

Më: 28 shtator 2023 Në ora: 16:38
Tirana

Kampionatet kombëtare të volejbollit do ta nisin nesër javën e tretë, teksa do të luhen pesë takime, dy te femrat dhe tri te meshkujt, për t’u kompletuar më tej të shtunën me sfidat e mbetura.

Superliga e femra do ta hapë javën e tretë me takimin ndërmjet Lushnjës dhe Tiranës, përballje që do të zhvillohet në sallën “Farie Hoti” me myzeqaret që luajnë si pritëse. Më tej, në orën 17:00, në “Asllan Rusi”, do të jetë radha për derbin e kryeqytetit ndërmjet Barletit dhe Partizanit.

Të shtunën do të jetë radha për dy ndeshjet e mbetura, Pogradeci-Vllaznia në Korçë dhe Teuta-Skënderbeu në Durrës.

Për sa i përket Superligës së meshkujve, në orën 17:00 Tirana sfidon në transfertë Elbasanin, më tej në orën 19:00 do të jetë radha për derbin e kryeqytetit, Studenti-Partizani, në “Asllan Rusi”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat