KV Drita e fiton edicionin e tetë të turneut “Ismet Ramadani”

Volejboll

KV Drita e fiton edicionin e tetë të turneut “Ismet Ramadani”

Më: 29 tetor 2023 Në ora: 20:55
Volejbollistja Adelajda Prenga pranon trofeun

Në Ferizaj ka vazhduar tradita e organizimit të turneut përkujtimor “Ismet J. Ramadani”, e sjellë nga KVF Ferizaj.

Këtë turne e hapi nënkryetari i Ferizajt, Lulzim Aliu, i cili theksoi nevojën që përmes aktiviteteve të tilla sportive, të përkujtohen ata që dhanë shumë për sportin, siç ishte edhe Ismet J. Ramadani.

Pjesë e këtij turneu ishin ekipet KS “Tirana", KV Drita" nga Gjilani, KV "Skenderaj" dhe nikoqiri KVF "Ferizaj".

Edicionin e tetë të kësaj gare e fitoi KV Drita, e cila skuadër në finale triumfoi ndaj KS Tirana me rezultat 3:0.

Vendi i tretë i takoi Skenderajt, e cila skuadër me rezultat 2:1 triumfoi ndaj KVF Ferizajt.

Lojtarja MVP e turneut u shpall pasuesja e KV " Drita", Melek Erbin Erbuga. 

Kupën dhe medaljet ekipit fitues ia ndau Presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci, i cili shoqërohej nga familjarët e të ndjerit Ismet Ramadani.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat