Kosova përballet me sfidën e Rumanisë

Volejboll

Kosova përballet me sfidën e Rumanisë

Më: 24 janar 2024 Në ora: 12:38
Pamje nga stërvitja

Kombëtarja e vajzave në volejboll në kategorinë U20 nga sot e nis eventurën e kualifikimeve lër CEV U20 EuroVolley .

Në kulmin e pasionit dhe talentit të volejbollit të vajzave U20, Kosova përballet me sfidën e Rumanisë dhe e pastaj ndaj Turqisë në fushën e lojës në Ankara.

Grupi i vajzave tona, me zemër dhe dëshirë për sukses, përjetojnë një periudhë të veçantë të kualifikimeve, duke përfaqësuar me krenari flamurin e Kosovës në arenën ndërkombëtare.

Në ndeshjen e parë, Kosova do të ballafaqohet me ekipin e Rumanisë, një rivalitet emocionues ku talenti dhe përpjekja e vajzave tona do të jetë në maksimum.

Kjo është një mundësi për të demonstruar aftësitë e tyre dhe për të ndarë një pasion të përbashkët për sportin.

Volejbollistet e drejtuara nga strategu turk Ali Bahadir Aksoy, kanë krijuar ambient të mirë dhe klimë pozivite, e cila është vërejtur edhe në grumbullimin në Skenderaj, si dhe në stërvitjet në Ankara.

Ndërkohë që ndeshjet zhvillohen në Ankara, një qytet me histori dhe kulturë të pasur, vajzat tona kanë mundësinë të ndjenë mbështetjen e tifozëve shqiptarë që ndodhen në këtë qytet.

Le të jemi të bashkuar në këtë udhëtim të jashtëzakonshëm dhe të mbështesim vajzat tona në çdo moment të kësaj nisme të rëndësishme.

Të festojmë përmes kësaj forme talentin dhe pasionin e vajzave U20 në volejboll dhe të shpresojmë për një udhëtim të mbushur me sukses dhe triumf!.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat