Vllaznia e Erzeni fitore me shije play off-i

Volejboll

Vllaznia e Erzeni fitore me shije play off-i

Më: 16 mars 2024 Në ora: 19:15
Pamje nga ndeshja

Janë luajtur tri nga katër ndeshjet e javës së 12-të të Superligës në volejboll për meshkuj, ku Partizani kryeson i pashqetësuar edhe pa luajtur. Skuadra e Erzenit, fitoi 3-1 ndaj Elbasanit, duke mbrojtur vendin e dytë (25-17, 25-17, 23-25, 25-13).

Një fitore të rëndësishme për renditje korri edhe Vllaznia, që në shkodër fitoi 3-1 ndaj Elbasanit (25-14, 17-25, 25-11, 25-13). Shkodranët e dominuan takimin dhe ngjiten në vendin e tretë në klasifkimin provizor.

Fitore të vështirë korri Studenti, që mundi 3-2 Skënderbeun në Korcë (25-12, 25-14, 23-25, 20-25, 15-12).

Triumf që mban skuadrën kryeqytetase në zonën play off, ndërsa Skënderbeu është larg zonës së më të mirëve.

Superliga-Meshkuj, java e 12-të

Vllanzia – Teuta, 3-1

Erzeni – Elbasani, 3-1

Skënderbeu – Studenti, 2-3

Tirana – Partizani, 20 mars

Renditja: Partizani 33 pikë, Erzeni 27 pikë, Vllaznia 23 pikë, Tirana 21 pikë, Studenti 20 pikë, Skënderbeu 10 pikë, Elbasani 6 pikë, Teuta 1 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat