Peja fuqi për Dritën, në finale të Kupës së Kosovës

Volejboll

Peja fuqi për Dritën, në finale të Kupës së Kosovës

Nga: K.G. Më: 30 mars 2024 Në ora: 15:29
Peja

Peja është në finale të Kupës së Kosovës në volejboll. 

Pejanët shënuan fitore bindëse me rezultat 3:0 (25:18, 25:23, 25.19) ndaj Dritës së Gjilanit.

Peja ka treguar lojë më të mirë se sa rivali e me plot meritë janë në finalen e madhe.

"Në gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës që po organizohet në Prishtinë shënojmë fitore bindëse ndaj KV Dritës dhe presim kundërshtarin e radhës në finale, me synimet e qarta për të dhënë spektakël, njeherit edhe për të sjellur Kupën e Kosovës në sirtarët e KV Peja aty ku rëndom zënë vend Kupat, në qytetin e Kampionëve”, shkruan në faqen e KV Peja..

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat