Drita ka thyer të gjitha rekordet

Volejboll

Drita ka thyer të gjitha rekordet

Më: 15 maj 2024 Në ora: 18:50
Alban Hyseni priti lojtaret e Dritës

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, bashkë me drejtorin për Sport, Kushtrim Zeqirin, kanë pritur kampionet e volejbollit të Kosovës (KV Drita) të udhëhequra nga Lorik Ilazi.

Volejbollistet e Dritës janë kampione të Kosovës për edicionin 2023/2024, derisa vitin e kaluar fituan Kupën e Kosovës, Kupën e Pavarësisë dhe Kupën e FVK-së.

"Klubi i volejbollit Drita, vajzat e qytetit, janë krenaria jonë. Ato po sjellin tituj vit pas viti, pa reshtur, pa u ndalur", tha kryetari Alban Hyseni, njofton komuna e Gjilanit.

Më tej ai shtoi se nën udhëheqjen e Lorik Ilazit, mjeshtrit të jashtëzakonshëm sportiv, KV Drita ka thyer tashmë të gjitha rekordet.

"Vitet e fundit, që nga qeverisja jonë, mbështetja financiare për sportin është rekorde, sidomos për vajzat kampione. Kjo mbështetje do të vazhdoj, pa ndërprerë dhe duke u shtuar", tha Hyseni.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat