Pësojnë humbje Bajrami e Murseli 

Volejboll

Pësojnë humbje Bajrami e Murseli 

Më: 6 qershor 2024 Në ora: 15:40
Foto ilustrim

Dyshja nga Kosova, Bajrami e Murseli, e ka filluar me humbje CEV U22 Kampionatin Evropian në beach volley. 

“Në ndeshjen hapëse të tyre, çifti kosovar u përball me çiftin turk, Kurt/Kuru, dhe pësuan humbje me rezultat të qartë 2-0. 

Seti i parë përfundoi me rezultatin 21:11, ndërsa seti i dytë me 21:8, duke treguar një dominim të dukshëm nga ana e ekipit turk.

Pavarësisht humbjes në ndeshjen e parë, Bajrami dhe Murseli janë të vendosur të rikuperojnë dhe të tregojnë performancë më të mirë në ndeshjet e ardhshme. 

Dueli i radhës për dyshen kosovare është kundër ekipit slloven Prevorçnik/Oktogliç, një përballje që pritet të jetë sfiduese, por gjithashtu një mundësi për Bajramin dhe Murselin të tregojnë aftësitë dhe përgatitjen e tyre”, njofton FVK.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat