Flamuri i Kosovës e lë nën hije atë të Rusisë

Xhudo

Flamuri i Kosovës e lë nën hije atë të Rusisë

Nga: K.G. Më: 16 prill 2021 Në ora: 19:04
Flamuri i Kosovës e lë nën hije atë të Rusisë

Xhudistja Distria Krasniqi (-48 kg) sot bëri krenar kudo që janë shqiptarët, duke e fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Distria është kampione e Evropës. 

Flamuri rus mbetet nën hijen e Flamuri të Kosovës, për faktin se Distria është e artë dhe garuesja ruse Sabina Giliazova, është e bronztë.

Flamuri ynë ngritët më së larti, anash janë ai i Ukrainës, Francës dhe Rusisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat