Laura Fazliu po shkëlqen, një fitore larg medaljes së bronztë në Kampionatin Evropian

Xhudo

Laura Fazliu po shkëlqen, një fitore larg medaljes së bronztë në Kampionatin Evropian

Nga: K.G. Më: 17 prill 2021 Në ora: 11:41
Laura Fazliu po shkëlqen, një fitore larg medaljes së bronztë në Kampionatin Evropian

(E plotësuar) -Laura Fazliu (-63 kg) pas vazhdimeve me ippon e mposhti italianen Maria Centracchio dhe vetëm edhe një fitore e ndan nga medalja e bronztë.

Në luftë për medalje të bronztë ndeshet me Sanne Wermeer nga Holanda.

 Laura Fazliu (-63 kg) bëri luftë të fortë me rusen Daria Davydova, e cila nuk solli fitues në kohën rregullt dhe në kohën shtesë apo në pikën e artë, ngadhënjeu Daria.

Lufta zgjati 6 minuta e 34 sekonda.

Laura tani lufton në repesazh për medalje të bronztë në Kampionatin Evropian.

Laura Fazliu (-63 kg),  e kreu punën edhe kundër holandezes Juul Franssen dhe kualifikohet në rrethin e tretë të Kampionatit Evropian.

Laura ishte me e mirë dhe po i afrohet zonës së medaljes.

Xhudistja Laura Fazliu fantastike. Ajo e nisi në mënyrën me brilante duke fituar me ippon ndaj gjermanes Dena Pohl.

Laura kualifikohet në rrethin e dytë të Kampionatit Evropian që po mbahet në Portugali.

Ajo ishte shumë e mirë ndaj rivales dhe me pak se dy minuta ia desh që të fitojë.

Laura ka për rivale holandezen Juul Franssen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat