Driton Kuka: Mbreti i Evropës....

Xhudo

Driton Kuka: Mbreti i Evropës....

Më: 17 prill 2021 Në ora: 18:08
Driton Kuka: Mbreti i Evropës....


Selektori i Kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, është sikur në qiellin e shtatë, xhudisti Akil Gjakova, kampion i Evropës në kategorinë – 73 kg.

“Mbreti i Evropës....

Kampion Evropian Akil Gjakova!
Medalja e parë Elitare për meshkuj në Kampionate Evropiane!

Ditë e lumtur dhe e madhe për vendin dhe popullin tim!

Pas mbi 20 medaljeve Elitare për vajzat tona heroina erdh edhe medalja e parë për meshkuj!

Po përmbushëm në çdo aspekt nga nxënësit e mi! Krenar”, shkruan Kuka në profilin e tij në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat