Flaka në formë, Erza nuk ndalet në European Cup

Xhudo

Flaka në formë, Erza nuk ndalet në European Cup

Nga: Kemajl Goca Më: 1 maj 2021 Në ora: 14:16
Flaka në formë, Erza nuk ndalet në European Cup

Xhudistja Flaka Loxha (-57 kg) eliminon Stephanie Walket nga Britania e madhe dhe kualifikohet në rrethin tjetër. 

Ajo tani do të takohet me polaken Daniela Badura.

Formë të lartë po tregon edhe Erza Muminoviql e cila mposhti italianen Elena Stere. 

Muminoviq në kategorinë-52 kg do të ndeshet me Kenya Perna nga Italia dhe synon të futet në gjysmëfinale të European Cup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat