Agron Kuka: Realisht Laura sot është dashur të bëhet e para 

Xhudo

Agron Kuka: Realisht Laura sot është dashur të bëhet e para 

Nga: Kemajl Goca Më: 1 maj 2021 Në ora: 19:28
Agron Kuka: Realisht Laura sot është dashur të bëhet e para 

Xhudistja e Kombëtares së Kosovës, Laura Fazliu (-63 kg), u stolis me medaljen e bronztë në European Cup, pasi që në repesazh e mposhti çeken Michaela Kulikova.

Presidenti i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, tha se Laura sot u desh të jetë e para në European Cup, por një gabim në gjysmëfinale edhe i kushtoj.

“Laura në European Open që po mbahet në Zagreb të Kroacisë, fitoj vendin e 3 dhe medaljen e bronztë duke mposhtur kundërshtaren nga Çekia me Ippon.

Realisht Laura sot është dashur të bëhet e para por gabimi në gjysmëfinale i kushtoj. 

Flaka Loxha dhe Erza Muminoviq u plasuan në vendin e 7-të respektivisht. Nesër garojnë Shpat Zeka deri 100 kg si dhe Arbër Kullashi 81 kg”, thotë Kuka për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat