Krasniqi kalon dy raundet e para pa luftë

Xhudo

Krasniqi kalon dy raundet e para pa luftë

Më: 6 qershor 2021 Në ora: 11:25
Krasniqi kalon dy raundet e para pa luftë në Botërorin e xhudos

Xhudistja e Kosovës, Distria Krasniqi paraqitet sot në Kampionatin Botëror të xhudos që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Ajo nuk pati luftë në raundin e parë për shkak se në atë raund garojnë xhudistet që kanë performanca më të dobta dhe më të pakta.

Në raundin e dytë, ajo fitoi pa lojë ndaj xhudistes hungareze, Eva Csernoviczki.

Në çerekfinale, Distria Krasniqi do të përballet me Sabina Giliazovan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat