Kosova fiton 7 medalje në Slloveni

Xhudo

Kosova fiton 7 medalje në Slloveni

Më: 4 korrik 2021 Në ora: 11:48
Kosova fiton 7 medalje në Slloveni

Shtatë medalje në turneun ndërkombëtar "Koroshka Open" 2021 në Dravograd të Sllovenisë!

Kosova prej 7 garuesve mori pjesë në turneun ndërkombëtar "Koroshka Open" 2021 në xhudo, garuesit u ndeshen në 2 grupmosha, atë Junior dhe Senior.

Kosova zuri vendin e në renditjen e përgjithshme.

Rezultatet sipas grupmoshave dhe kategorive:

JUNIOR:

Anes Veseli (-90kg) i artë

Rios Kuka (-90kg) i bronztë

Dardan Cena (-66kg) vendi i pestë

Loris Sharapolli (-66kg) vendi i shtatë

Ermal Salihaj (-81kg) pa plasman

SENIOR:

Shpati Zekaj (-100kg) i artë

Rios Kuka (-90kg) i argjendtë

Dardan Cena (-66kg) i bronztë

Arbër Kullashi (-81kg) i bronztë

Anes Veseli (-90kg) i bronztë

Loris Sharapolli (-66kg) vendi i pestë

Ermal Salihaj (-81kg) vendi i pestë

Pas turneut do të mbahet 3 ditë kamp përgatitor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat