Ismet Krasniqi: Sot e gjithë bota e sportit dhe jo vetëm do të flasë për Kosovën 

Xhudo

Ismet Krasniqi: Sot e gjithë bota e sportit dhe jo vetëm do të flasë për Kosovën 

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 14:50
Ismet Krasniqi: Sot e gjithë bota e sportit dhe jo vetëm do të flasë për Kosovën 

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, uron xhudsiten Distria Krasniqin për medaljen e artë olimpike. 

“Shumë krenarë që e përjetojmë edhe një moment të tillë. Distria Krasniqi e bëri jo vetëm Kosovën, por gjithë shqiptarinë krenare. 

Medalja e artë olimpike është kulmi i suksesit të karrierës së një sportisteje. 

Urime Distria, urime Toni Kuka, urime Federatë e Xhudos. Faleminderit që ju kemi.

Sot e gjithë bota e sportit dhe jo vetëm do të flasë për Kosovën e vogël, por me potencial të madh.

Tash i kemi dy medalje nga Lojërat Olimpike, por unë besoj se falë jush ky numër do të ndryshohet brenda orësh”, uron Krasniqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat