Çikat e arta olimpike flasin nga vendlindja, falënderojnë pejanët për mbështetjen

Xhudo

Çikat e arta olimpike flasin nga vendlindja, falënderojnë pejanët për mbështetjen

Më: 3 gusht 2021 Në ora: 21:50
Nora Gjakova

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi si dhe i tërë ekipi olimpik i xhudos janë pritur nga shumë qytetarë të Pejës pas ardhjes së tyre nga Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Distria Krasniqi ka falënderuar të gjithë popullin e Kosovës për mbështetjen që ua kanë dhënë në këto lojëra ndërsa Nora Gjakova tha se ta kesh një trajner si Driton Kuka nuk është e mundshme që të mos kesh sukses.

“Ne jemi shumë me fat që kemi lindur në qytetin e Pejës dhe e dini se ta kesh Tonin trajner nuk është e mundshme që të mos kesh sukses”.

“Ajo se çka na motivon më së shumti në klubin tonë “Ippon” na motivon të gjithëve dhe sukseset nuk arrihen vetëm”, është shprehur Gjakova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat