Erza e Kosovës - fuqi për spanjollen, fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror

Xhudo

Erza e Kosovës - fuqi për spanjollen, fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror

Nga: Kemajl Goca Më: 6 tetor 2021 Në ora: 14:43
Erza e Kosovës - fuqi për spanjollen, fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror

(E plotësuar) - Erza Muminoviq (- 52 kg) është fituese e medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror U-21 në xhudo, që po mbahet në Olbia të Italisë. 

Reprezentuesja e Kosovës, Muminoviq, tregoi luftë të madhe në përballje me spanjollen Ariane Soler Toro.

Të dy garueset dëshmuan maturi në minutat e para. Erza u tregua shumë e fuqishme, duke fituar me ippon ndaj spanjolles 13 sekonda pa përfunduar lufta. 

Kosovës po i vjen një Majlindë Kelmend tjetër, Erza, një emër që do të befasojë botën! 

Erza fantastike, lufton për medalje të bronztë në Kampionatin Botëror. Ajo në gjysmëfinale u mposht nga garuesja italiane Giulia Carna.

Erza ndeshet me spanjollen Soler Toro.

Xhudistja Erza Muminoviq po tregon formë më të mirë të mundshme në Kampionatin Botëror U-21.

Erza kualifikohet në gjysmëfinalen e madhe. 

“Erza Muminoviq ka arritur në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror U-21 të xhudos, që po mbahet në Olbia të Italisë.
Wrza fitoi tri luftëra, ndërsa një tjetër e kaloi pa luftë, kategoria -52 kg.

I urojmë fat dhe suksese në luftërat për medalje”, njofton KOK-u.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat