Letra e Majlinda Kelmendit për vajzat e Kosovës: Çdo sfidë e kaluar shndërrohet në mësimin e radhës

Xhudo

Letra e Majlinda Kelmendit për vajzat e Kosovës: Çdo sfidë e kaluar shndërrohet në mësimin e radhës

Më: 2 nëntor 2021 Në ora: 09:21
Majlinda Kelemndi

Sukseset e saj kanë bërë jehonë në të gjithë botën.

Është xhudistja Majlinda Kelmendi, ajo e cila është frymëzim për çdokënd në Kosovë.

Ajo së fundmi ka shkruar një letër për vajzat e Kosovës.

Përmbajtja dhe porosia e saj shërben për të iu dalë në ndihmë grave dhe vajzave që kanë nevojë për t’ua bërë me dije një shenjë që ato mund t’ia dalin.

“Zhgënjime do të ketë. Edhe dyer të mbyllura dhe grupe njerëzish që do t’ua bëjnë rrugën vështirë të kalueshme. Mirëpo kjo është e bukura. Çdo sfidë e kaluar shndërrohet në mësimin e radhës.Mblidhni vështirësitë dhe shndërrojini në forcë. Guxoni të ëndërroni dhe vraponi fuqishëm pas ëndrrës tuaj”, është ndër porositë kryesore të kësaj letre të shkruar për “Jahjaga Foundation”.

Letrën e plotë të Majlinda Kelmendit mund ta gjeni 
KËTU

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat