​Driton Kuka dhe Distria Krasniqi nominohen për më të mirët në botë

Xhudo

​Driton Kuka dhe Distria Krasniqi nominohen për më të mirët në botë

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 12:01
​Driton Kuka dhe Distria KrasniqTrajneri i xhudos Driton Kuka dhe xhudistja Distria Krasniqi janë nominuar për t’u sgpallur si më të mirët në botë në këtë sport.

Federata Ndërkombëtare e Xhudos do ta ndajë çmimet e më të mirëve për vitin 2021 në muajin dhjetor dhe tashmë është hapur votimi për të përzgjedhur më të mirët.

Trajneri Kuka është në garë me dyshen e trajnerëve të Francës Larbi Benboudaoud dhe Christophe Gaglian, Robert Eriksoonin, Yvonne Boenisch dhe Kosei Inoue.

Kurse Distria Krasniqi garon me Clarisse Agbegnenou, Abe Uta, Anna Maria Wagner dhe Jessica Klimkait.

Votimi do të mbyllet më 10 dhjetor kurse çmimet do të ndahen më 18 dhjetor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat