Haradinaj për Majlinda Kelmendin: Do të mbetet përgjithmonë heroina jonë

Xhudo

Haradinaj për Majlinda Kelmendin: Do të mbetet përgjithmonë heroina jonë

Nga: A.SH Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 19:42
Majlinda Kelmendi dhe Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ishte pjesë e ceremonisë të përmbylljes së karrierës së xhudistes Majlinda Kelmendi.

Ai tha se Majlinda Kelmendi lartësoi e i dha ngjyra flamurit tonë, ajo u bë inspirim, nder dhe krenari e shqiptarëve.

Postimi në Facebook:

Ajo na solli lajme të mira e na dhuroi shumë çaste krenarie. Lartësoi e i dha ngjyra flamurit tonë. U bë inspirim, nder dhe krenari e shqiptarëve.

Ajo është çika jonë e artë. Mbretëresha e Xhudos.

Majlinda Kelmendi që sot përmbylli karrierën e saj si garuese, do të mbetet përgjithmonë heroina jonë. Fitoret e saja do të vazhdojnë të frymëzojnë gjenerata të tëra të sportistëve shqiptarë.

Fat e suksese të mëtejshme Majlinda!

RH

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat