Krasniqi për Majlinda Kelmendin: Shumica e medaljeve të fituara në shtete që nuk na njohin 

Xhudo

Krasniqi për Majlinda Kelmendin: Shumica e medaljeve të fituara në shtete që nuk na njohin 

Nga: K.G. Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 11:17
Krasniqi për Majlinda Kelmendin: Shumica e medaljeve të fituara në shtete që nuk na njohin 

Zyrtari për informim në Komitetin Olimpik të Kosovës, Kushtrim Krasniqi, përmes një postimi në facebook, ka thënë se arritjet e kampiones olimpike Majlinda Kelmendi, çdo kush do t’i kishte lakmi.

Majlinda mbrëmë u pensionua nga xhudoja aktive.

“Kur e mbyll karrierën me 42 medalje të arta, prej tyre një herë kampione olimpike, tri herë kampione e botës, katër herë e Evropës dhe një medalje ari në Lojërat Evropiane, shumica të fituara në shtete që nuk na njohin.

Të gjitha me trajnerin e njëjtë. Arritje që do t'ia kishte lakmi e gjithë bota”, ka shkruar Krasniqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat