Edhe një sukses, Distria Krasniqi e Laura Fazliu fitojnë Champions League

Xhudo

Edhe një sukses, Distria Krasniqi e Laura Fazliu fitojnë Champions League

Nga: K.G. Më: 11 dhjetor 2021 Në ora: 18:08
Edhe një sukses, Distria Krasniqi e Laura Fazliu fitojnë Champions League

Edhe një sukses, Distria Krasniqi e Laura Fazliu fitojnë Champions League!

Edhe një sukses për garueses e Kosovës, por kësaj radhe në fanellën e klubit turk Galatasaray.

Xhudistja Distria Krasniqi, kampione olimpike e Laura Fazliu, përfaqësuan Galatasarayn dhe u stolisen me titullin e kampiones Champions League.

Më finalen e mposhtën ekipin francez Champigny.

 “Skuadra e Galatasarayt që përfaqëson vendin tonë në garën e femrave të Ligës së Kampionëve Evropiane mposhti VCJ Valencia me rezultat 3:2 në gjysmëfinale”, ka shkruar trajneri i xhudos Fatos Tabaku në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat