Madhështore, Distria Krasniqi - më e mira në botë

Xhudo

Madhështore, Distria Krasniqi - më e mira në botë

Nga: Kemajl Goca Më: 18 dhjetor 2021 Në ora: 20:12
Madhështore, Distria Krasniqi - më e mira në botë

Xhudistja Distria Krasniqi, e kush tjetër, shpallet xhudistja më e mirë në botë, në një ceremoni që u organizua nga Federata Botërore e Xhudos.

Trimëresha e Kosovës, kampione olimpike në kategorinë -48 kg, mposhti një konkurrencë të fuqishme duke marrë më së shumti vota.

Disi është sikur në qiellin e shtatë, duke fituar epitetin e më të mirit në botë.

Distria Krasniqi ka qenë në garë me Clarisse Agbegnenou, Abe Uta, Anna Maria Wagner dhe Jessica Klimkait.

Krenaria e kombit shqiptar, pati një viti shpërthyes kudo, duke fituar titullin e kampiones olimpike dhe kampionit të Evropës.
Kudo që garoi ishte e papërmbajtshme duke treguar klasin e saj botëror.

Është prej sportisteve të rralla, ka një teknikë të përsosur dhe me mjeshtrit e saja shumë herë la pa fjalë kundërshtaret, duke i hedhur në. dysheme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat