Krasniqi dhe Kuka më të mirët në botë në xhudo, Osmani: Dy rezultate historike për sportin në Kosovë

Xhudo

Krasniqi dhe Kuka më të mirët në botë në xhudo, Osmani: Dy rezultate historike për sportin në Kosovë

Nga: A.SH Më: 18 dhjetor 2021 Në ora: 21:20
Driton Kuka dhe Distria Krasniqi

Trajneri i xhudos Driton Kuka dhe xhudisjta Distria Krasniqi, janë zgjedhur si më të mirët në botë në xhudo.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Omsani ka thënë se këto janë dy rezultate historike për sportin në Kosovë.

Postimi në Facebook:

Edhe dy rezultate historike për sportin në Kosovë

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, është përzgjedhur nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos si xhudistja më e mirë në botë.

Ndërsa, Driton Kuka, mjeshtri i xhudos, u zgjodh trajneri më i mirë në botë në këtë sport.

Krenari dhe emocione të jashtëzakonshme!

Kosova e artë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat