Ministri Mehaj: Janë modeli i përkryer...

Xhudo

Ministri Mehaj: Janë modeli i përkryer...

Më: 19 dhjetor 2021 Në ora: 23:17
Ministri Mehaj: Janë modeli i përkryer...

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka thënë se sukseset e Majlinda Kelmendit, Distria Krasniqit dhe Nora Gjakovës, janë modeli i përkryer për zbatimin e parimeve dhe praktikave luftarake të ushtarakëve tanë që do të standardizohen në modulet doktrinore.

Në një postim në Facebook, Mehaj shkruan se kampionet tona dhe të gjithë botës, u rikonfirmuan si më të mirat në botë për vitin 2021 edhe nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos.

“Sukseset e Driton Kukës, Majlinda Kelmendit, Distria Krasniqit dhe Nora Gjakovës, janë modeli i përkryer për zbatimin e parimeve dhe praktikave luftarake të ushtarakëve tanë që do të standardizohen edhe në modulet tona doktrinore.

Për të fituar, gjithmonë duhet të bashkohen cilësitë e shpirtit, forcës, teknikës dhe aftësia për të marrë iniciativën. Krenar gjithmonë me ju, kampionë”, shkruan Mehaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat