Gjashtë medalje për Kosovën nga grupmoshat e reja në xhudo

Xhudo

Gjashtë medalje për Kosovën nga grupmoshat e reja në xhudo

Më: 10 janar 2022 Në ora: 12:22
Nga Kosova në këtë turne morën pjesë 6 garues në grupmoshen U21.

Dje u mbajt turneu ndërkombëtar në Lendava të Sllovenisë për grupmoshat U12, U14, U16, U21.

Pjesëmarrës atje ishin 184 garues dhe 32 klube nga 4 shtete. Nga Kosova në këtë turne morën pjesë 6 garues në grupmoshen U21.

Të gjithë fituan medalje, ku 4 ishin të arta, një i argjendtë dhe një i bronztë.

Bashkë me ta kanë udhëtuar edhe trajneri Driton Kuka dhe ndihmës trajnerët Majlinda Kelmendi e Fatos Tabaku.

Dardan Cena -73 kg – i artë

Anes Veseli -100 kg – i artë

Fatjona Kasapi -57kg – e artë

Dëbora Gjakova -63 kg – e artë

Muhamedin Veseli -66 kg – i argjendtë

Rios Kuka +100 kg – i bronztë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat