Kuka: Mos e dëmtoni sportin e sportistët!

Xhudo

Kuka: Mos e dëmtoni sportin e sportistët!

Më: 22 janar 2022 Në ora: 18:11
Kuka: Mos e dëmtoni sportin e sportistët!

Trajneri më i mirë në botë në xhudo, Driton Kuka, kërkon që sportistët mos të dëmtohen por të trajtohen sipas meritave.

“Sporti i vendit tonë po vazhdon tutje!

Sa herë ka vakum në gara serioze e zyrtare dalin në sipërfaqe si gjithmonë rezultate të ndryshme pa asnjë vlerë e në anën tjetër vlerësime u jepen edhe nga institucionet më të larta sportive në vend!

Mos harroni, lajthitja me lajme në sport më së shumti dëmton vetë sportistët!

Mos e dëmtoni sportin e sportistët!”, shkruan Kuka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat