Krasniqi, Muminoviqi dhe Loxha garojnë nesër, Fazliu të shtunën

Xhudo

Krasniqi, Muminoviqi dhe Loxha garojnë nesër, Fazliu të shtunën

Më: 27 janar 2022 Në ora: 22:22
Krasniqi, Muminoviqi dhe Loxha garojnë nesër, ndërsa Fazliu të shtunën

Ekipi i xhudos do ta zhvillojë garën e parë ndërkombëtare për vitin 2022.

Xhudistët tanë do të garojnë në Grand Prixin e Portugalisë, që mbahet prej nesër e deri më 30 janar.

Në garë merr pjesë edhe kampionia olimpike, Distria Krasniqi, e cila garon në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Në të njëjtën kategori është edhe Erza Muminoviq. Flaka Loxha garon në -57 kg, ndërsa Laura Fazliu në -63 kg.

Krasniqi, Muminoviqi dhe Loxha garojnë nesër, ndërsa Fazliu të shtunën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat