Akil Gjakova, sportist i vitit 2021

Xhudo

Akil Gjakova, sportist i vitit 2021

Nga: K.G. Më: 3 mars 2022 Në ora: 21:52
Akil Gjakova, sportist i vitit 2021

Akil Gjakova, xhudisti që bëri krenarë Kosovën dhe shqiptarinë kudo, u shpall sportisti më i mirë i Kosovës për vitin 2021 nga Komiteti Olimpik i Kosovës.

Gjakova është kampion evropian.

Ai pati një vit fantastik në vitin 2021. 

Gjakova është shprehur i lumtur për çmimin dhe i falënderoj të gjithë, gjithsesi presidentin e Federatës Xhudos së Kosovës, Agron Kuka. 

Ai tha se së bashku me Driton Kukajn do të arrijnë qëllimet që kanë para vetes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat