Erza e bronztë në Kupën Evropiane

Xhudo

Erza e bronztë në Kupën Evropiane

Më: 27 mars 2022 Në ora: 14:55
Erza e bronztë në Kupën Evropiane

Xhudistja e talentuar e Kosovës, Erza Muminoviq (- 52 kg), është fituese e medaljes së bronztë në Kupën Evropiane për juniore. 

Gara po mbahet në kryeqytetin grek, Athinë.

Erza tregoi formë jashtëzakonisht të mirë, duke arritur edhe një sukses të madh për shtetin e Kosovës. 

Erza ngadhënjeu me ippon kundër izraelites Ruth Lavy.

Një sukses i madh për Erzën, ndërsa ky sukses trajnerin Driton Kuka, padyshim që e bën të lumtur ky rezultat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat