Tetë medalje për klubin e xhudos “Ippon” në turne ndërkombëtar

Xhudo

Tetë medalje për klubin e xhudos “Ippon” në turne ndërkombëtar

Më: 3 prill 2022 Në ora: 15:01
Tetë medalje për klubin e xhudos “Ippon” në turne ndërkombëtar

Klubi i xhudos "Ippon" nga Peja ka fituar 8 medalje në turneun ndërkombëtar "Sakura Cup" që u mbajt në Sveta Nedejla të Kroacisë.

Dje u mbajt turneu ndërkombëtar "Sakura Cup" në Sveta Nedelja të Kroacisë për grupmoshat U10, U12, U14 dhe U16.

Pjesëmarrës atje ishin mbi 800 garues, me një konkurrencë të fortë.

Nga klubi Ippon në këtë turne morën pjesë 11 garues, nga të cilët 3 të artë, 2 të argjendtë dhe 3 të bronztë.

Me medalje të arta u stolisën

Enise Zijade U16 -48 kg

Erlule Musaj U16 - 52 kg

Toska Zijade U16 -70 kg

Me të argjendta

Roni Reshitaj U14 -55 kg

Ruvejda Llonqari U16 +70 kg

Kurse me medalje të bronzta u stolisën

Furkan Kelmendi U16 -46 kg

Sidorela Dodaj U16 -48 kg

Andi Reshitaj U16 -55 kg

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat